< Wstecz  Start

FAQ - Najczęsciej Zadawane Pytania

Pamiętaj, że publikujac niniejszy przewodnik nie zamierzam zastępować czy duplikować istniejące w sieci kursy, lecz wskazywać do nich drogę.

  1. Jak zainstalować na stronie licznik odwiedzin?
 1. Jak zainstalować na stronie licznik odwiedzin?

Raz, dwa, tysiąc - liczymy gości

Skoro tak się namęczyliśmy, aby to nasze cudo wyprodukować, a teraz jeszcze udostępnić szerokiej publiczności, to chcieli byśmy pewnie wiedzieć, jak też dużo gości przybywa podziwiać nasze dzieło. To akurat trudne nie jest. Większość providerów udostępnia autorom umieszczonych u siebie stron liczniki wizyt [...] Gdyby jednak akurat wasz provider takiej możliwości nie przewidział, warto skorzystać z usług (darmowych!) firmy Webmedia. Żeby na swojej stronie umieścić licznik obsługiwany przez Webmedia, trzeba zarejestrować się na stronie http://www.webmedia.pl/webcount/liczniki.htm - czyli podać adres swojej strony, imię i nazwisko, adres poczty elektronicznej i nazwę licznika (identyfikator). Po rejestracji serwer przerzuci nas na stronę, gdzie znajdziemy gotowy fragment kodu, który należy skopiować i wkleić w odpowiednim miejscu naszego pliku HTML - tam, gdzie ma być licznik. I to wszystko! Warto tylko pamiętać, aby przy rejestracji podawać oryginalny (unikalny) identyfikator naszego licznika - inaczej będzie liczył odwiedziny nie tylko u nas, ale i na innej, cudzej stronie. Trzeba też wybrać sobie wygląd graficzny cyferek - może być z tym problem, bo w ofercie Webmedia ma ich ponad 400! Wszystkie do obejrzenia pod adresem http://counter.webmedia.pl/digits/

Tekst odpowiedzi pochodzi z Magazynu Internetowego //WWW z kursu: "/www /porady/dla webmastera/Zostań WebMajstrem! (6) część 2".

Jesli tutaj i na polecanych witrynach nie znalazłeś odpowiedzi na swoj problem, smiało ślij precyzyjne pytanie do mnie.


< Wstecz  Start

Ostatnie zmiany: 24.05.2000 r.

[początek]