poprzedni nastepny  
linki autorzy opracowań książki kontakt lista tematyczna lista chronologiczna strona główna  

Księga Gości

Kliknij tutaj aby dodać swój wpis

Naprawdę nie filtruję opinni by wystawiać tylko pozytywne.... może kilka zadań krytycznych? :-)


Poniedziałek, 02.08.2004 r.

Dotyczy:

Komentarz: Bardzo fajna i inteligentna stronka! Wreszcie ktoś w coś naprawdę wierzy w tych paskudnych czasach! (A poza tym jak mi się podoba ta Wasza "Skryba", chyba ma na imię Gosia! Już prawie chciałem wezwać imienia na daremno!)

triarius


Sobota, 02.08.2003 r.

Dotyczy:

Komentarz: Zapoznałem się z Twoimi doświadczeniami z KRK i KADS, rozumiem że oba odejścia od tych społeczności są krokem ku dalszemu poznawaniu PRAWDY. Chyba szkoda czasu na wspomnienia i nadzieję o zreformowaniu tych społeczności.
Chciałbym abyś odpowiedział mi na pytanie: Co jest święte: Koran, Biblia, Sobota, Niedziela, Odpoczynek, Zycie?

zzz

Odpowiedź: życie, aczkolwiek najchętniej, chociaż spoza zestawu i nie co lecz kto: Bóg.


Piątek, 25.04.2003 r.

Dotyczy: Strony

Komentarz: Bardzo rozbałaganiona strona. Trudno coś znależć. Szata graficzna jak z przed pięciu lat,mało nowości. Słowem-jedna wielka kicha. Niestety....! Pana autora tez nie daze sympatją ;( buuuuuuuuu

Dan


Środa, 16.04.2003 r.

Dotyczy: ogólnie

Komentarz: hmmm,, strona nie jest najgorsza, chyba stoi za nia duzo dobrej woli choć naukowo artykuły zbyt upraszczające. Jestem teologiem katolickim, choc nie księdzem i dziś przeczytałem ten artykuł o Dniu Pańskim. Kiedys czytałem tez książkę Samuelle Bacchiocchi. Książka ta została uhonorowana przez papieża za pracę historyczna jakiej dokonal autor oraz za metodę. Nie za wnioski.

To co piszesz o powodach przesunięcia świętowania z soboty na niedzielę jako o poliytycznych, to nieprawda. Sam Samuelle Bacchiocchi tak nie pisze... Zawsze jest wiele przyczyn ale w sumie pytanie jest jedno czy JC jest panem szabatu czy nie? Czy JC działa w Kosciele i dał mu Ducha Św. czy nie? Czy co będzie na ziemi rozwiązane to jest i w niebie czy nie? Według mnie ta zmiana była nieuchronna, chrześcijaństwo ze swoim przesłaniem łaski i miłosierdzia dla każdego grzesznika oraz radością zmartwychwstania nie mogło dłużej świętowac soboty przede wszystkim wraz z żydami i żydującymi, którzy ratunku ! uptrywali w uczynkach i prawie...

Powody polityczne, społeczne i inne były cąłkowiecie drugorzędne. Idąc za metoda historii form, z łątwościa nawet laik widzi, że podczas pisania Ewangelii dla gmin chrześcijańskich juz niedziela (ósmy dzień) miała bardzo uprzywilejowane znaczenie. Więc mówić że zmiana miała miesjce po czasach apostolskich jest nieusprawidliwione.

Nie chcę się ropisywać bo generalnie darzę Wasz kościół duzą sympatią i myślę że to bardzo dobrze że gro z Was studiowało na uczelniach katolickich. Nie chodzi o indoktrynację ale o fakt wejścia w bardzo bogatą tradycję myśli i metody, którą one mają. W końcu PŚ macie też od kościoła katolickiego :-) przecież do czasów E White żadne gdziś pod ziemią od czasów apostolkich się nie zachowąło... (spokojnie to prowaokacja...)

Marcin

Różne rzeczy ludzie wyczytują u Bacchiocchiego ;-) a teorie może dorobić do wszystkiego, według maksymy: jak ktoś chce psa uderzyć, to kij znajdzie.


Środa, 27.11.2002 r.

Dotyczy: loga

Komentarz: Sylwku zamiesciles na stronie odnosnik do Braci Polskich zamiast do KADS, ktory tam wczesniej widnial ;-) czy to oznacza to, co mysle? przynajmniej w pewnym sensie?

Vojtas

Rzeczywiście aktualnie bliższe i milsze są mi poglądy Jednoty Braci Polskich.


Środa, 28.08.2002 r.

Dotyczy: Całości

Komentarz: bedę szczery, prawdopodobnie po ponad 10-letniej absencji w sobotnich spotkaniach wzajemnej adoracji ADSu, jestem jeszcze na liście zborowej jako ADSiak. Muszę jednak z ubolewaniem stwierdzić, że doszukalem sie wielu analogii dotyczacych mojego duchowego życia z tym co przeczytalem na Eliaszu/szady. Na szczęście są jeszcze ludzie, którym nie zabrakło zdrowego rozsądku.

Piotr M

Nie jest tak źle. Są trzeźwi Boży ludzie też w KADS :-) Polecam: http://ruchadwentu.dekalog.pl


Niedziela, 26.05.2002 r.

Dotyczy: całokształtu

Komentarz: Ojczulku Sylwestrze. Lubię czytać Twoją stronę, bo nie jest cenzurowana. Lubię swobodę wypowiedzi, a z tym bywa ostatnio różnie. W każdym razie zagladam tutaj, żeby pooddychac "swieżym powietrzem" i wszystkim to polecam. Myśle, że zobaczymy się w czasie wakacji. Z Bogiem!

monixxs


Sobota, 14.12.2001 r.

Dotyczy: Waszego fałszu

Komentarz: Co wy tak boicie się końca świata. Nie wiecie, że to typowe dla sekt. Kto trwa sprawiedliwie w Chrystusie, uczestniczy już w życiu wiecznym tu na Ziemi. Sumienie was męczy, drżąc przed Sądem.

anty-kolec


Wiem, że poniższy tekst nie jest opinią o witrynie, ale jest taki prawdziwy i miły :-)

Czwartek, 15.11.2001 r.

Przeniosłem wpis od Jozefa Bujok tutaj


Niedziela, 04.11.2001 r.

Bardzo mi się podoba Wasza strona! W końcu ktoś wyjawia prawdę na światło dzienne. Czytając komentarz nie wiem kogo, ale zapamiętałam tylko, że prównywał naszą filozofię do Leppera. No cóż, ale może i on kiedyś zrozumie, że jego tok myślenia nie jest prawidłowy!

Bardzo, ale to bardzo mi się podoba wasza strona!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mam pytanie: czy Wasza jest "katolicka" czy "protestancka", ale wydaje mi się, że protestancka. Ja też jestem protestantką a bardziej należę do kościoła Zieloświątkowego. Jesteście SUPER

POZDRAWIAM,
Karolina Styczyńska


Środa, 12.09.2001 r.

Drodzy {nie obraźcie się} chrześcijanie...

Ale z was konie...głosicie filozofię Andrzeja Leppera tamtych czasów {czy. Jezusa Chrystusa} Cała ta biblia to jeno zapiski żydów ściągane od Babilończów, Egipcjan... Apokalipsa - Janek sobie przypalił a wy dopisaliście resztę... Gdyby nie ta [cenzura] religia świat wyglądał by dużo ładniej. Gdyby człowiek wkładał tyle wewnętrznej energi w walkę z głodem co w [cenzura] wymysłach jakiś schizofremików to nie słychać byłoby o dzieciach z Kenii. Gdyby nie bogowie, szatany i wy fanatycy... nie byłoby nawet tego incydentu w USA. Koleś motywował się zniszczeniem szatanów... czyli poniekąd wymysłem Jezusa... Gdyby nie znał tegoż pojęcia byłby może przyzwoitym gościem. Wiecie ile istnień zabiło chrześcijaństwo. Ile czarownic, ile satanistów. I aż do teraz społeczeństwo odnosi się do nas. Nigdy nie zabiłem kota, nie uczestniczyłem nawet w czarnej mszy, a już kiedy idę ubrany na czarno pół ludu się za mną ogląda. Chętnie przekonam każdego o bzdurności zasad chrześcijaństwa bądź biblii.

Wasz były nawrócony Adaś...
[cenzura]
[cenzura]


Niedziela, 26.08.2001 r.

Panie Sylwku, zaznaczyłem [w ankiecie] "świadek" dlatego że sympatyzuję z tą organizacją (myśląc oczywiście że pisząc "świadek" miał Pan na myśli Światków Jehowy"). Chciałbym zwrócić uwagę, że pozytywnie oceniam Pana stronę zdając sobie sprawę, że może Pan pomyśleć, że raczej nie pasuje to do ludzi którzy są lub sympatyzują ze S.J. Włuczyłem się po stronie P.Zabiełły i Pańska w porównaniu z tamtą tchnie wręcz otuchą.

Oczywiście zdaje Pan sobie sprawę w czym się zgadzamy a w czym nie. Przez całe życie byłem sceptykiem, nie ateista ponieważ ja w nic nie wierzyłem, ani w Boga, ani w ewolucję. Zawsze mówiłem: Dlaczego miał bym faworyzowac wiarę w cokolwiek? Zajmowałem się przez jakiś czas dla swoich potrzeb modelami teoretycznymi przekształceń ewolucyjnych dla różnych form życia i odniosłem porażkę. Wmawiałem w siebie przez jakiś czas że istnienie Boga niczego nie wyjasnia, ale w końcu skapitulowałem.

Oczywiście dalej nie wierze bo brzydzę się nawet pojęciem "wiara" ja teraz wiem. Moje to przekonanie nie wynika wcale z kaprysu że mi się zachciało wiecznie żyć tylko z przytłaczających i powszechnie dostępnych dowodów.

Kupiłem komputer i internet żeby się rozszerzać i wzbogacać i spełnia on swoją rolę, jak nie włucze się po takich np. stronach jak P.Zabiełły, i nie chodzi mi tu o koncentrowaniu ataków na Ś.Jehowy ale o całokształt. Ta wojna nie jest Boża tylko toczy się o rynek religijny, to zwykła demagogia podszyta szyderstwem. Czy godzi się żeby chrześcijanie miotali na siebie obelgi na oczach świata? Nie dziwię się naukowcom, że już wolą "ewangelię wg. Darwina" niż Jezusową. Osobiście też nieraz żałuję że wnikliwie zajałem się tymi przeklętymi modelami. Zachowaj nas Boże żeby tacy "Naukowi Kreacjoniści" jak np. P.Zabiełło przysfoili sobie monopol na prawdę naukową i opanowali rynek idei, stosy by długo płoneły.

Może Pan dobry człowieku być głęboko przekonany że jak by już spalili ostatniego Swiadka Jehowy to by się wzięli za Adwentystów itd. Więc myślę że linki do takich stron jak np. "SW. Jehoey pod lupą" psują tylko Pana stronę. Oczywiście nie mam nic przeciwko polemice ale za to przeciwko agresywnej indoktrynacji duzo. Potrzebne nawet są takie wymiany poglądów i testowanie odmiennych bo jest to naturalny proces dochodzenia prawdy. Dziwi mnie najbardziej nie to że S.J. odmawia się miana chrześcijan ponieważ nie wierzą w Trójcę, ale to że tak właśnie nazywa się katolików mimo że w Nią wierzą. Faktem jest i to niezaprzeczalnym że jeśli jakaś religią chrześcijańska może być nazwana sektą to kościół katolicki jest arcydiabelską sektą i komu jak komu ale nie im osądzać kogokolwiek.

Dziwie się że tak myślący człowiek jak Pan chce mieć z nimi coś wspólnego. Choćby sam fakt zaakceptowania teori Darwina eliminuje ich ze sfery rzeczowej dyskusji. Skoro pochodzimy od małp to co z Adama okupem, to jest dopiero zaparcie się Syna Bożego, a nie to że nie uznaje się Go za Boga Wszechmogącego. Jeśli Biblia rzeczywiście dopuszcza różne zrozumienia co do istoty Boga (a nie sądze chyba że uległem złudzeniu) to jest to tylko niechlujstwo samego! Boga który kierował spisywaniem Bibli, a nie wina anty, czy Trynitarian.

Osąd wartości danej społeczności religijnej trzeba by było przeprowadzać stosując inne kryteria np. kto więcej czarownic spalił na stosie itd. Oczywiście Biblia jasno wypowiada się co do istoty Boga i żadne spekulacje nie są tu potrzebne. Dzisiaj w tej sprawie pisałem do gminy Żydowskiej zobaczę co mi odpisza i temat uznam za zamkniety. Niecierpie ludzi religijnie przywiazanych do ortodoxi naukowej i swoich religijnych przywiązań. Akurat to co oponęci zarzucają ŚW.Jehowy tj. to że często zmieniają poglądy mi się akurat podoba bo zabezpiecza przed niezdrowym dogmatyzmem.

Dobra, rozpisałem się trochę.

Muszę pochwalić Pana za stronę co miałem powiedzieć to powiedziałem i mieć nadzieję na bardziej pozytywna ocenę religi Sw. Jehowy.

Z Szacunkiem. W.S.

Konieczne wyjaśnienie, nie szufladkuję ludzi a tym bardziej według ich przynależności konfesyjnej. Członków Organizacji Świadków Jehowy podobnie jak członków Koscioła Rzymsko-katolickiego mam za braci w Zbawicielu Jezusie Chrystusie, a nawet bardziej :-) ponieważ Ci pierwsi publicznie wyznali, że oddają się w służbę Wszechmogącego uznając w nim osobistego Pana i Zbawiciela. Ufam, że każdy kto szczerze szuka Boga znajdzie Go, ponieważ On wybiega naprzeciw i objawia swoja wolę - jest wysoka szansa, że i Pan zostaniesz znaleziony :-) Do zobaczenia w niebie! Sylwek


Piątek, 20.07.2001 r.

Dzięki wam i Panu najwyższemu za tę witrynę ona jest opoką i świadectwem nawrócenia mego. Byłem LaVeyaninem. Wyznawcą kultu siebie, kościoła Szatana, Antona Shandora La Veya. Głównie strach zapoczątkował we mnie wiarę. Ale i miłość jaką żeście objawili. Zbuntowałem się przeciw Bogu właśnie z powodu złego jego przedstawienia. I martwię się swoim losem czy zasiądę wraz ze zbawionymi przy Chrystusie. Czy pokusa przestanie mnie nękać. Wiele zła uczyniłem. Nie mogę sprzedać wszystkiego co posiadam poniważ mam 14 lat. Dzisiaj sprzedałem RAM i kupiłem piwo. TERAZ ŻAŁUJE I PROSZĘ O WYBACZNEIE. Cóż mam uczynić z resztą 40zł. Oddam biednym. Jestem w stanie kochać i przebaczać. Boję się bestii. Czy naprawdę może być nią papież. Lub inne autorytety wiary.

Czy aby modlić się trzeba klękać?? Czy powinienem się spowiadać?? Czy powinienem uczęszczać do Kościoła? Błagam was odpowiedźcie!!!

Adam G.

Usunąłem adres email opiniodawcy by nie wspomagać ruchów przeciwnych Bogu. Patrz wypowiedz z 12.09.2001. Sylwek


Poniedziałek, 21.05.2001 r.

Niestety nie wszyscy rozróżniają apologetykę (choćby i "ostrą") od zwykłego wylewania słabo uzasadnionych merytorycznie i biblijnie pomyj. Przykładem tego jest niestety ta własnie strona.

e-mail, wwwMarek Piotrowski


Poniedziałek, 08.04.2001 r.

Do piekła, heretyku.

Tomek


Sobota, 27.01.2001 r.

Fajna stronka !

www Tomek


Sobota, 27.01.2001 r.

Słyszałem wiele o twojej stronie. Wszyscy ją tak bardzo zachwalają. Mówią, że jest dużo lepsza od advent.pl czy nadzieja.pl.

Postanowiłęm to sprawdzić. Na pierwszy rzut oka nie wyglądało to zachęcająco. Zrozumiałem wtedy, że nie należy oceniać książki po okładce. Może szata graficzna nie jest zbyt zachęcająca, ale jej treść jest warta klkunastu impulsów.

Diant


Niedziela, 25.11.2000 r.

Strona jest całkiem fajna. Dużo doskonałych artykułów. Szybko sie rozrasta.

Wadą witryny jest niedokonała strona wejściowa, a właściwie cała szata graficzna...

e-mail, www (Diant i Hirudo)


Czwartek, 28.09.2000 r.

Strona jest świetnie zrobiona, są świetne artykuły. Działaj bracie dalej, Bóg Cię do tego powołał.

Monika Jantos


Wtorek, 20.06.2000 r.

Niech Cię błogosławi wszechmogacy Bóg, Sylwku.

Niech Twoja praca przynosi tysiąckrotny plon.

e-mail, www Michał Trojnara (Moses)


Poniedziałek, 26.03.2000 r.

Stronka jest Nawet nawet... :-)

eddie
Nirvana


Poniedziałek, 20.03.2000 r.

Serwis jest rewelacyjny!

Agata


Czwartek, 16.03.2000 r.

Trafiłem tu po raz pierwszy, nigdy nie przyszloby mi na mysl ze moga istniec tak wspaniale strony. Nie jestem w stanie dzis wszystkiego obejrzec, ale bede staral sie byc tu codziennie. Jest to jedyne miejsce w internecie, ktore bede odwiedzal. Wspaniale tematy BIBLIJNE ktore tu odnalazlem zawsze mnie fascynowaly, ktore zawsze podziwialem. W miare gdy bede zapoznawal sie z tymi pieknymi rzeczami, tu umieszczonymi, pozwolcie ze od czasu do czasu napisze kilka zdan.

boden


Czwartek, 17.02.2000 r.

Witaj Sylwku!

Ciesze sie ze istnieje taka strona www. Pozdrawiam wszystkich ktorzy beda te strone odwiedzac i chce zyczyc Wam pelni Bozego blogoslawienstwa. Niech Was wszystkich Bog blogoslawi.

Piszcie do mnie.

Mikser


Piątek, 04.02.2000 r.

Witaj Sylwku!

Bardzo podobają mi się artykuły umieszczone na Twojej stronie. Zwłaszcza, że w sieci rzeczywiście więcej jest "siana" niż konkretnej treści na temat prawd, które znajdujemy na stronach Biblii.

Mam drobne zastrzeżenia do grafiki, ale gust to rzecz subiektywna.

Pozdrawiam

e-mail, www www Ireneusz Mazia (Irek)


Poniedziałek, 22.11.1999 r.

Witaj Sylwku

Jest to moja pierwsza wizyta na tej stronie WWW, jednak trafilem tutaj za rada paru moich znajomych z Polski, Australii i innych panstw. Ciesze sie, ze zamiesciles tutaj tyle ciekawych i inspirujacych informacji i artykulow, a niektore z nich sa na prawde fascynujace (np. artykuly A. Palla).

Zycze dalszych sukcesow i bozego blogoslawienstwa w tej szlachetnej pracy.

Łukasz


Poniedziałek, 27.09.1999 r.

Czesc, Sylwek!

Przyznam szczerze, ze boje sie pisac z polskimi ogonkami, biorac pod uwage fakt, ze twoje teksty, ktore ogladam w internecie sa bez ogonkow, a wrecz malo czytelne z powodu wielkich czarnych kropek zastepujacych polskie znaczki :( Z tego tez powodu, aby cos sobie poczytac, musze kopiowac to do notatnika ;)

Ale do rzeczy:
Ciesze sie, ze wiekszosc artykulow na twej stronie dotyczy wspolczesnych spraw dotykajacych naszego zycia. Osobiscie mam dosc "religijnych nudziarzy" typu Wilkerson (chyba dobrze napisalam?...) Jestem adwentystka od ...lat i wciaz pragne zywych kontaktow z Jezusem i wspolnota Boza. Niestety, w mojej wspolnocie czuje sie troche osamotniona, dlatego szukam kontaktow na Interku. Raduje sie z tekstow A. Palli i nie tylko, jakie czytam u ciebie.

Z checia poczytalabym tez cos Vendena - czy masz mozliwosc puszczenia cos na siec? Mam tez pewna propozycje dla ciebie - moge ci przesylac troche tekstow, np. z Tez Vendena - tylko... czy mozesz je wypuscic, czy potrzebujesz zgody i tzw. praw autorskich :<

Na razie bede konczyc. Pozdrawiam cie serdecznie i bede czekac na twa odpowiedz...

Bazylka


Poniedziałek, 13.09.1999 r.

Jestem wdzięczny Sylwkowi, że prowadzi ten serwis. Sam już nie wiem, czy to ja byłem pierwszy, czy on w tej globalnej wiosce. To nie jest ważne. Podoba mi się, że serwis się rozwija, wbogaca o nowe treści i... szaty graficzne.

Choć nie popieram wszystkiego, co tu znajduję, jednak utożsamiam się z ideą. Warto tu zajrzeć :-)

Arkadiusz Piętka


Wtorek, 22.06.1999 r.

Czesc Sylsz !

Moze sie powtorze kolejny raz, niczym zdarta plyta ale musze. Twoja strona www jest najlepsza chrzescijanska strona w polskim internecie. CHSI i inni moga ci co najwyzej buty czyscic. Nie jest moim zamiarem bynajmniej obrazanie czyichkolwiek uczuc, nie pisalbym w ogole gdyby o to chodzilo, bo po prostu nawet by mi sie nie chcialo, gdyby o cos takiego mialo chodzic.

Napisalem tak dlatego, bo niestety taka jest prawda o innych chrzescijanskich denominacjach i o tym co one glosza, a glosza bardzo czesto nauki, ktore niewiele roznia sie od ideologii new age, wystarczy poczytac artkuly eschatologiczne w bibliotece CHSI, by sie o tym przekonac.

Tak wiec tak trzymaj Sylsz i nie zanizaj poziomu, chocby sie to nie podobalo wszystkim ekumenistom razem wzietym i zarzucali ci takie bzdurne i bezsensowne, a zarazem smieszne i zenujace argumenty w rodzaju tych, ze chcesz w ten sposob dac innym do zrozumienia, ze jestes lepszy od innych chrzescijan. Uwazam, ze taki! a pseudo argumenty swiadcza tylko o umyslowym i duchowym ubostwie w jakie popadlo obecne chrzescijanstwo, ktore miast oprzec sie na prawdzie Pisma Swietego i wlasnie ta prawde promowac i jej bronic, zamiast tego niemal na wyscigi malo sie nie pozabijajac promuja powrot za wszelka cene do Rzymu, pod nazwa ekumenizmu, z ktorym Biblia nie ma nic wspolnego.

Bede ci wdzieczny za udostepnienie mego komentarza wszystkim zainteresowanym, pod warunkiem, ze nie dokonasz w nim zadnych skrotow, tzn. nie ocenzurujesz go tego nie lubie tj. cenzury, podaj rowniez moj adres mailowski, jesli ktos bedzie mial ochote na polemike, czekam z radoscia.

Jacek Boki


Niedziela, 7.03.1999 r.

Czesc Sylsz!

Gratuluje ci sukcesu twojej strony domowej www. Uwazam,ze w tej chwili jest to najlepsza chrzescijanska strona internetowa. CHSI i jego biblioteka w porownaniu z twoja strona moga ci co najwyzej buty czyscic.

Nie mysl, ze pisze te slowa powodowany samouwielbieniem dla naszego kosciola, ale patrzac na to co glosza i wypisuja protestanci z katolikami w ich otepiajacym ich wszystkich ekumenizmie to czlowiekowi robi sie slabo od czytania bzdur, ktore znajduja sie na ich stronach internetowych.

Jeszcze raz z calego serca gratuluje ci sukcesu i tak trzymaj dalej a z cala pewnoscia nikt ci nie zagrozi w trzymaniu palmy pierwszenstwa w ewangelizacji przez internet. Zycze Tobie, twojej wspanialej malzonce i calej rodzinie wzselkich Bozych blogoslawienstw w calej obfitosci, zostan z Panem.

Jacek Boki


Niedziela, 17.01.1999 r.

Bracie w Chrystusie Panu!

Dziekuje za uczte duchowa w internecie. Artykuly sa znakomite! Niech dobry Bog Ci blogoslawi w tym co robisz.

Marian Kopczynski


Sobota, 09.01.1999 r.

Fajna, ok

Pool


 
| początek | odtwarzanie MIDI | dodaj do ulubionych | rekomenduj znajomym | strona główna |