poprzedni nastepny
linki autorzy opracowań książki kontakt lista tematyczna lista chronologiczna strona główna  

Wyglądając na powrót Jezusa

Nazywam się Marek Kurowski, mam 36 lat. Pochodzę z Białogardu a obecnie mieszkam w małym miasteczku Chociwel i należę do zboru w Starogardzie Szczecińskim.

Poznałem Biblie w 1986 r. i studiowałem ją wraz z wyznawcami Organizacji Światków Jehowy, lecz to nie było to czego szukałem, a więc szukałem dalej. W 1991 r. poznałem brata Waldemara Lasonia, z którym zacząłem na dobre studiować Słowo Boże. Brat Lasoń pochodził ze zboru w Bydgoszczy.

Odkąd poznałem Słowo Boże, czytając Pismo Święte, włosy stawały mi na głowie, a w głowie miałem coraz to większa pustkę. Nasuwało się coraz więcej pytań na które nie miałem odpowiedzi. Wreszcie w 1994 r. przyjąłem chrzest i stałem się współwyznawca KADS.

Kiedy znalazłem już to czego szukałem, a więc zacząłem szukać teraz dla siebie kogoś, kto pokazał by mi sens oraz radość życia. Dałem swoje ogłoszenie do Głosu Adwentu i na efekty nie trzeba było czekać długo. Po dwóch miesiącach otrzymałem kilka ofert matrymonialnych. Została mi tylko jedna oferta nie odrzucona. Moja żona była wdową z czwórką dzieci, chłopców wówczas w wieku 4 - 12 lat. Nie mogę powiedzieć, ale dzieci wszystkie jednakowo i lubię i kocham. Chodziliśmy z sobą 2 lata. W 1996 r. wstąpiliśmy w związek małżeński, wzięliśmy ślub adwentystyczny. Ślubu udzielił nam brat Ryszard Romanowski. We wrześniu 1997 r. urodziła się nam nasza córeczka Patrycja, którą wszyscy kochamy.

Wspomnę może coś o sobie, gdyż nie można inaczej. Otóż jestem wychowywany i pochodzę z rodziny gdzie alkohol był dla mojego ojca nr 1 w domu. Głównie przez niego, zostałem pozbawiony normalnej rodziny. Zostałem zabrany najpierw do pogotowia opiekuńczego, a potem do domu dziecka, gdzie spędziłem część swojego dzieciństwa. Jeszcze zanim poznałem prawdę byłem nastawiony do życia i negatywnie i pozytywnie. Po prostu szukałem i próbowałem w życiu wszystkiego, no oprócz narkotyków. W chwili obecnej, w 80% swojej miłości przelałem na 5-cioro dzieci, które mam w domu, ale nie tylko. Dla mnie ważne są dzieci wszystkie i wszystkie je kocham. Daję dzieciom to czego ja nie miałem w swoim życiu, a więc pozbawiony byłem miłości rodziców, oraz co najważniejsze, pozbawiony byłem sensu życia.

Życie mnie nie rozpieszczało, ale nie dałem się. Wiedziałem i wiem, ze życie jest brutalne i okrutne, ale nie mogę się poddawać. Jedyna moja nadzieja jest niedalekie przyjście Pana Jezusa, który juz bez mała puka do naszych drzwi. Tak jak wszyscy nasi bracia i siostry czekają na powrót Jezusa, tak i ja również czekam ze zniecierpliwieniem.

Z wyrazami głębokiego szacunku i poważaniem Wasz brat w Jezusie Chrystusie.

Marek Kurowski,
19 lipiec 2000, Zatonie


kontak z autorem serwisu
Sylwestrem Szady
  telefon: (091) 56-22-892

Adres serwisu:
http://www.eliasz.pl

Chrzescijanski Serwis Promocyjny
Chrzescijanski Serwis Promocyjny

Ostatnie zmiany: 22.07.2000 r.

[początek]