poprzedni nastepny
linki autorzy opracowań książki kontakt lista tematyczna lista chronologiczna strona główna  

Dzisiejszy Eliasz
prywatny, chrześcijański serwis WWW
prowadzony przez Sylwestra Szady

http://eliasz.dekalog.pl    http://eliasz.pl
eliasz@dekalog.pl
© 1998–2002 Wszystkie prawa zastrzeżone

Prawa autorskie, ograniczenie powielania

 1. Każdy z autorów wystawiających w serwisie może w każdej chwili i bez podawania powodów zarządać usunięcia jego prac z witryny "Dzisiejszy Eliasz". Może dalej swobodnie dysponować tekstem, np. przez udzielanie zezwoleń na wystawianie na innych serwisach WWW. Powyższe odnosi się też do osób, które opracowywały dzieła innych.

 2. Na wszystkie publikowane w "Dzisiejszy Eliasz" materiały autor serwisu posiada zgodę lub milczące przyzwolenie autorów lub właścicieli praw autorskich na ich publikację w witrynie.

 3. Rozpowszechnianie materiałów obecnych na tej witrynie nie tylko dozwolone (z podaniem źródła), ale wręcz wskazane. Źródło pochodzenia winno być wskazane czytelnym (jawnym) odnośnikiem do podanych wyżej adresów.

 4. Autorzy artykułów nie wyzbyli się praw autorskich ani jakichkolwiek innych na rzecz mnie czyli Sylwestra Szady oraz witryny "Dzisiejszy Eliasz".

 5. Jednak z przyczyn oczywistych w "naturalny" sposób ich reprezentuję domagając się stosowania do ogólnie przyjętych standardów, tzn.:

  1. podawania oryginalnego tytuł artykułu;

  2. podawania nazwiska i imienia autora i datę pierwszej publikacji;

  3. podawania źródłowego adresu pochodzenia artykułu i nazwę witryny, przez umieszczenie tekstu w ramce (niekoniecznie z ramką):

   Copyright (c) 1998-2002 Dzisiejszy Eliasz [http://eliasz.dekalog.pl/]

  4. artykuł winien być wystawiany bez żadnych merytorycznych zmian i skrótów;

  5. można i trzeba usuwać wszelkie błędy ortograficzne, interpunkcyjne, szlifować tekst od strony formalnej;

  6. dopuszcza się reprodukcję (np. wydruk z drukarki) jedynie w całości dla celów niekomercyjnych (do użytku prywatnego, w celach edukacyjnych itp.;)

  7. przy publikacjach papierowych oraz na innych nośnikach np. CD, autorzy i witryna winni być powiadamiani o takich zamiarach;

  8. w przypadku niedochodowych publikacji jest zgoda na zamieszczanie artykułów, pod warunkiem bezpłatnego przekazywania autorom i witrynie po 1-nym egzemplarzu nośnika;

 6. Nie ma żadnych ograniczeń co do umieszczania lub podawania na stronach WWW lub w innych publikacjach odnośników do materiałów w "Dzisiejszym Eliaszu".

 7. Nie można ich używać w celu jakiejkolwiek sprzedaży lub jako materiału towarzyszącego jakiemukolwiek produktowi, który podlega sprzedaży. W razie publikacji nastawionych na dochód autorzy i witryna chcą być traktowani na zasadach ogólnych - otrzymać gratyfikację: autorzy za uzgodnioną "wierszówkę" a witryna za "użyczenie".

 8. W swoim serwisie wystawiam teksty najróżniejszych ludzi, najczęściej jest mi obojętne z jakich pochodzą kościołów, w co wierzą i czy wierzą w ogóle. Jeśli wystawiam ich teksty to dlatego, że znajduję je jako ciekawe, budujące, rozszerzające horyzonty, zmuszające do refleksji, itd...

 9. Dla ewentualnych sponsorów, którzy chcieliby wesprzeć moją działalność, polecam tą stronę.

Ostanie zmiany: 23.04.2002


Przy okazji.

 1. Witryna jest wykonywana w 100% darmowym oprogramowaniem dostępnym pod systemem operacyjnym GNU/Linux w różnych dystrybucjach ze wskazaniem na Debian woody. W porywach to samo oprogramowanie pod FreeBSD. Nie przewiduję bym powrócił do legalnie posiadanych (kupiłem): Windows 95 i OS/2 Warp 3.
 2. Mój sprzęt to: Pentium MMX 200 MHz, 128 MB RAM, 10 GB HDD, płyta głowna: PC Chip ze zintegrowaną grafiką (SiS5591) i muzyką (CMI8030), karta sieciowa: RelTek, monitor kolor 15" OptiView, skaner HP 5p, drukarka atramentowa HP DJ 510, nagrywaka CD-CR: Mitsumi CR-2801TE, klawiatura, myszka, mikrofon. Słowem leciwy ale jary staruszek.

http://dekalog.pl
dekalog.pl - domena darmowych kont email+WWW

| początek | odtwarzanie MIDI | dodaj do ulubionych | rekomenduj znajomym | strona główna |